Przeor Jasnej Góry: prosimy o opamiętanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 08 maja 2019 18:59
Wobec „uderzeń w serce Polaków” nie możemy milczeć. Upominamy się o szacunek, prosimy o opamiętanie i zrozumienie – powiedział przeor Jasnej Góry. Dziś w Kaplicy Matki Bożej rozpoczyna się 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony. Jest zanoszona po Mszy św. celebrowanej za Ojczyznę.


Rozpoczynając modlitwę w uroczystość św. Stanisława patrona Polski błagamy przede wszystkim o odmianę naszego życia społeczno-politycznego, o ład w naszej Ojczyźnie, wzajemne poszanowanie wszystkich Polaków – podkreślił o. Marian Waligóra:

 


„Według wielu badań jednym z ważnych elementów, które świadczą o naszej polskości jest wymieniany przez Polaków wizerunek Jasnogórskiej Pani. Mamy prawo, żeby upomnieć się o nasze wartości chrześcijańskie i szanowanie naszych poglądów”.


Jasnogórski przeor zachęca wszystkich Polaków, w kraju i zagranicą,  do łączności duchowej w godzinie różańca, a więc o 16.00, „aby razem wynagradzać za zniewagi świętego Wizerunku i ból naszych serc”.


„Chciałbym, żeby Jasna Góra była miejscem jedności w modlitwie za cały naród i z tej, i z drugiej strony, za wszystkich Polaków, żeby rzeczywiście Maryja, która z troską patrzy na każdego z nas, objęła troską każdego Polaka, również i tego, który błądzi”.źródło: