Wiadomości
Konferencja o udziale chrześcijan w niepodległości Pakistanu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 13 sierpnia 2019 21:35
W połączeniu z Dniem Niepodległości Pakistanu, Narodowa Komisja ds. Dialogu Międzyreligijnego i Ekumenizmu zorganizowała konferencję dla młodzieży pod hasłem „Jesteśmy jedno”. Głównym motywem spotkania było oddanie hołdu niemuzułmańskim bohaterom odznaczającym się w utworzeniu tego niepodległego państwa.Wydarzeniu przewodniczył abp Sebastian Francis Shaw, ordynariusz Lahauru. Wzięło w nim udział wielu uczniów szkół oraz studentów, którzy zaprezentowali narodowe pieśni upamiętniające bohaterów niepodległościowych Pakistanu. Podczas wystąpień wielu pracowników uniwersyteckich wybrzmiała rola chrześcijańskich polityków, którzy oddali decydujące głosy za utworzeniem suwerennego państwa. Wspomniano też rolę indyjskich chrześcijan stojących ramię w ramię z ojcem narodu pakistańskiego, jakim był Muhammad Ali Jinnah.

Więcej…
 
Indie: Czarny Dzień „niedotykalnych” chrześcijan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 20:21

Chrześcijańscy dalici, czyli należący do najniższej kasty tzw. „niedotykalni” wyszli na ulice stolicy Indii domagając się poszanowania swych praw. Manifestacja, popularnie nazywana „Black Day”, jest dniem żałoby i protestu tych wszystkich, którzy walczą o przyznanie przedstawicielom mniejszości takich samych praw, z jakich korzystają hinduiści.

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 15 sierpnia 2019 12:27
Więcej…
 
Zimbabwe: odpowiedź Kościoła na niebezpieczeństwo głodu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 11 sierpnia 2019 21:28
Niedawne przejście cyklonu, susza niszcząca uprawy i kryzys polityczny - to trzy czynniki, które stawiają mieszkańców Zimbabwe w obliczu niebezpieczeństwa głodu. Na miejscu, w porozumieniu z lokalnym Kościołem, działają instytucje humanitarne.


Kościół w Zimbabwe jest aktywny na wielu poziomach. Współpracuje z liderami innych wyznań, negocjuje z rządem i wywiera wpływ na wspólnotę międzynarodową, aby zaradzić kryzysowi w jakim znalazł się kraj – przyznaje Verity Johnson, Krajowa Reprezentantka Katolickiej Agencji Pomocowej CAFOD, która jest częścią międzynarodowej sieci Caritas. Wskazuje również, że Kościół wydał niedawno przesłanie, apelując do wszystkich, aby usłyszeli płacz zimbabwejskich rodzin i zareagowali.

Więcej…
 
Abp Bernardito Auza: tysiące dzieci jest zmuszanych do walki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 03 sierpnia 2019 21:10
„Ta debata musi przyczynić się do rozbudzenia sumienia społeczności międzynarodowej, aby zwiększyć wysiłki w celu uwolnienia dzieci-żołnierzy, które walczą w licznych konfliktach zbrojnych i udzielić im niezbędnego wsparcia” – powiedział stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, podczas otwartej debaty poświęconej temu tematowi, jaka odbyła się wczoraj, 2.08., w Nowym Jorku.

 

 

 

Poprawiony: sobota, 03 sierpnia 2019 22:30
Więcej…
 
Polska: 95. rocznica święceń kard. Stefana Wyszyńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 03 sierpnia 2019 21:00

W parafii w Zuzeli w diecezji łomżyńskiej obchodzono 118. rocznicę urodzin Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego, natomiast we Włocławku – 95. rocznicę jego święceń kapłańskich.

 

 

 

Więcej…
 
Nigeria: zamordowano kapłana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 03 sierpnia 2019 21:00
W Nigerii zamordowano kolejnego kapłana. To już 13 duchowny katolicki zabity w tym roku, drugi w Nigerii.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Kobieta zmuszana do aborcji wbrew swojej woli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 25 czerwca 2019 22:37
Angielski sąd apelacyjny uchylił decyzję tzw. Trybunału ochrony dotyczącą przymusowej aborcji wbrew woli kobiety. Sędziowie stwierdzili, że w pełni wyjaśnią swoją decyzję w późniejszym terminie, ale okoliczności sprawy są „wyjątkowe”. Chodzi o 20-letnią dziewczynę, która pragnie urodzić swoje dziecko będąc już w 22 tygodniu ciąży. Trybunał podjął decyzję w sprawie młodej Nigeryjki powołując się na tzw. „najlepszy interes” kobiety. W uzasadnieniu znajduje się ponadto określenie „umiarkowanie poważne” upośledzenie utrudniające naukę.

 

 

Więcej…
 
Chiny: oficjalny zakaz wpuszczania dzieci do kościoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 25 czerwca 2019 22:11
Pomimo porozumienia ze Stolicą Apostolską komunistyczne władze w Chinach dławią życie lokalnych wspólnot Kościoła, zarówno katakumbowych, jak i oficjalnych. Wskazuje na to ks. Bernardo Cervellera dyrektor AsiaNews, agencji informacyjnej Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych.

 

 

 

Więcej…
 
Przeor Jasnej Góry: prosimy o opamiętanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 08 maja 2019 18:59
Wobec „uderzeń w serce Polaków” nie możemy milczeć. Upominamy się o szacunek, prosimy o opamiętanie i zrozumienie – powiedział przeor Jasnej Góry. Dziś w Kaplicy Matki Bożej rozpoczyna się 9-dniowa różańcowa modlitwa ekspiacyjna za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony. Jest zanoszona po Mszy św. celebrowanej za Ojczyznę.


Rozpoczynając modlitwę w uroczystość św. Stanisława patrona Polski błagamy przede wszystkim o odmianę naszego życia społeczno-politycznego, o ład w naszej Ojczyźnie, wzajemne poszanowanie wszystkich Polaków – podkreślił o. Marian Waligóra:

 

Więcej…
 
Francja: biskup w żółtej kamizelce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 04 maja 2019 19:05
Kościół powinien być pośród żółtych kamizelek. To są nasze peryferie – uważa bp Bernard Ginoux, który regularnie spotyka się z uczestnikami antysystemowych manifestacji, które co sobotę wychodzą na ulicę francuskich miast. Dziś protestują już po raz 25.

 

 

 

 

Więcej…
 
Hiszpania: „święto krzyży” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 03 maja 2019 19:47
W Hiszpanii w wielu miejscowościach odbywa się dzisiaj tzw. „święto krzyży” lub „krzyży majowych”. Upamiętnia ono znalezienie prawdziwego krzyża Jezusa przez św. Helenę. Na ulicach i placach m. in. w Granadzie i Sewilli można podziwiać pięknie przyozdobione krzyże. Podobnie jest w wielu krajach Ameryki Łacińskiej.


Więcej…
 
Wzrasta liczba eutanazji w Kanadzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 02 maja 2019 19:39
Liczba zgonów z powodu eutanazji przekroczyła w Kanadzie 1 proc. – dowiadujemy się z rządowego raportu dotyczącego tej kwestii. Raport nie uwzględnia jednak danych z niektórych prowincji.

 

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 229