Ogłoszenia (dla potrzebujacych, dla ofiarowujacych
ILE JEST WARTE SZCZĘŚCIE DZIECKA ? - POMOC DLA MARCELINY I GABRIELI PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 22:51

Czy zadajecie sobie pytanie ile może być warte życie człowieka? Ktoś może powiedzieć, że jest bezcenne. Inni mogą w to wątpić, bo skoro na świecie jest tyle zabijania, tyle cierpienia to chyba nie wiele - za drobne sumy się zabija. Ale życie jest rzeczywiście bezcenne i rozumie to ten, kto zna tą wartość życia, ten, kto ją szanuje.

 

A ile jest warte zdrowie człowieka? Tutaj też można się sprzeczać o wartości. Jedni za wyzdrowienie dali by fortunę, aby tylko wyzdrowieć, inni sami zdrowie psują, więc zapewne nie wiele jest warte.  Ale jest warte bardzo dużo i o tym świadczą sytuacje, gdy wydaje się ogromne sumy na to, aby wyleczyć siebie, kogoś bliskiego a szczególnie dziecko.

 

A ile jest warte szczęście dziecka? Dla niektórych nie wiele lub nic, ale dla wielu rodziców szczęście dziecka jest warte tak samo dużo co jego zdrowie i wielu rodziców tych naprawdę kochających zrobi wszystko aby pomoc swojemu dziecku, aby to szczęście dziecku zapewnić. A kiedy dziecko jest szczęśliwe? Wtedy, gdy ma kochających rodziców przy sobie, gdy może z nimi przebywać. Ale to szczęście często jest burzone przez różne sytuacje, np choroby i już to szczęście słabnie, już dziecko doświadcza rozstania lub przeżywa cierpienie na które rodzice nie raz nie mają wpływu. I robią wszystko aby swojemu dziecku pomóc jak najwięcej, aby mogło właściwie funkcjonować, cieszyć się i bawić z rodzicami. Ile wy zrobilibyście dla swojego dziecka? Czy także wiele? Odpowiedzcie sobie szczerze na to pytanie, bo szczera odpowiedź pozwoli wam może zrozumieć co czują rodzice dzieci chorych, gdy doświadczają sytuacji totalnej bezradności, gdy leczenie ich dzieci wymaga kolosalnych kosztów.

 

Poprawiony: wtorek, 23 sierpnia 2016 14:58
Więcej…